خوراک مرغ ساده خورش چغاله بادام و پاستا با رب گوجه

در بسیاری از کشوهای جهان با هر سبک غذایی از رب گوجه به عنوان طعم دهنده و چاشنی غذا استفاده می کنند، نه تنها غذاهای ایرانی همچون خوراک مرغ ساده و خورش چغاله بادام با رب درست می شود بلکه در پاستا که یک غذای ایتالیایی است نیز از این طعم دهنده استفاده می شود.

خوراک مرغ ساده با رب گوجه

محبوب ترین غذای ایرانیها که اولین غذای هر رستورانی سنتی است خوراک مرغ ساده است، جالب است که بدانید با اینکه نام این غذا خوراک مرغ ساده اما در آن از رب گوجه استفاده می کنند، با استفاده از این چاشنی مرغ طعم بهتری پیدا می کند.

قطعا افراد زیادی در جامعه گمان می کنند که تنها دلایل استفاده از رب گوجه فرنگی در غذاهای متفاوت طعم و رنگ آن است اما ما در این قسمت برخی از خواص رب گوجه را بیان می کنیم تا شما نیز در استفاده از آن مسمم تر شوید:

  1. اگر شما از رب گوجه فرنگی استفاده کنید دچار بسیاری از سرطانها نمی شوید این چاشنی می تواند مردان را از سرطان پرستات نجات دهد البته استفاده از خوده گوجه فرنگی نیز برای این بیماریها بسیار مفید است زیرا دارای میزان زیادی آنتی اکسیدان است.
  2. در فصلهای گرم سال اکثر افراد دچار آفتاب سوختگی می شوند، مصرف روزانه گوجه فرنگی می تواند شما را از آفتاب سوختگی دور کند اما برای اینکه این موضوع در شما تاثیر داشته باشد باید به صورت روزانه و مداوم از آن استفاده کنید.
  3. بسیاری از افراد که معمولا مسائلی از طب را متوجه می شوند از گوجه فرنگی استفاده نمی کنن و یا کم استفاده می کنند زیرا طبع این محصول سرد است، این افراد می توانند استفاده از رب گوجه را جایگزین خود گوجه کنند زیرا رب گوجه دارای طبع متعادل تری نسبت به خود این محصول است.

در ادامه این مقاله شما کاربردهای بسیار زیاد این چاشنی در غذاهای متفاوت را مطالعه می کنید تا اطلاعاتتان درباره کاربردهای فوق العاده رب گوجه فرنگی کامل شود و از آن در اکثر غذاهای خودتان استفاده کنید.

خورش چغاله بادام با رب گوجه

اگر می خواهید یک طعم متفاوت از غذا را احساس کنید حتما خورش چغاله بادام را امتحان کنید، یکی از چاشنیهای این غذا رب گوجه است اما شما می توانید این خورشت را با رب گوجه درست نکنید زیرا استفاده از آن کاملا اختیاری است و از واجبات در دستور این غذا نیست.

خورش چغاله بادام با رب گوجه

پاستا با مرغ و رب گوجه

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که حتما از پاستا استفاده کنید زیرا این غذا احساس شادی را در بدن شما چندین برابر می کند و احساس خوبی به شما می دهد، پاستا با مرغ و پنیر یکی از خوش مزه ترین غذاها است که در آن از رب گوجه نیز استفاده می شود. استفاده از رب گوجه و ادویه های دیگری همچون فلفل و زردچوبه در سس این غذا باعث طعم فوق العاده بهتر آن می شود.

جوجه کباب با رب گوجه

روشهای بسیار زیادی برای طعم دار کردن جوجه کباب وجود دارد که هر کس باب طبع و سلیقه خودش یکی از آنها را انتخاب می کند، طعم دار کردن جوجه با رب گوجه فرنگی نیز یکی از روشهای خوش طعم کردن این غذای پر ظرفدار است.

چلو گوشت بدون رب گوجه

شما می توانید از طعم دهنده هایی همچون دارچین و زعفران برای درست کردن چلو گوشت بدون رب گوجه استفاده کنید، اگر می خواهید چلو گوشتتان خوش طعم شود حتما باید از ادویه ها و چاشنیها برای پخت این غذا استفاده کنید تا بوی زخم گوشت گرفته شود.

 

حلیم با رب گوجه

یکی از پر طرفدارترین و مقوی ترین خوردنیهایی که طرفداران زیادی دارد به خصوص در ماه رمضان حلیم است، این معجونه مقوی که اصلی ترین ماده تشکیل دهنده آن گوشت و گندم است با مواردی همچون رب گوجه، فلفل، زیره و غیره طعم درا می شود تا باب میل ما ایرانیها باشد.

حلیم با رب گوجه

خورش آلو اسفناج با رب گوجه

اکثر غذاهای خورشتی ایرانی باید با گوشت گوسفند و یا به طور کلی گوشت قرمز پخته شوند اما خورش آلو اسفناج را شما می توانید با گوشت مرغ هم درست کنید تا به صرفه تر و کم هزینه تر شود با استفاده از رب گوجه، پیاز داغ و غیره می توانید آن را طعم دار کنید.

خورش بوقلمون با رب گوجه

در اکثر غذاهای ایرانی و خارجی که شما میل می کنید از رب گوجه فرنگی استفاده شده است، خورش بوقلمون نیز از این قاعده به دور نیست.

رب گوجه در قورمه سبزی

برای طعم بهتر و کمی ترش تر قرمه سبزی از رب انار در آن استفاده می شود اما اگر می خواهید قرمه سبزی شما رنگ بسیار خوبی داشته باشد حتما از رب گوجه در آن استفاده کنید، البته رب گوجه باید تفت داده شود و بعد در خورش استفاده شود تا رنگ آن به خوبی باز شود.

رب گوجه در فسنجان

بسیاری از افراد هستند که به دلایلی مانند مبتلا بودن به بیماریهای متفاوت از گوشت قرمز استفاده نمی کنند و به گوشت مرغ را جایگزین آن می کنند، فسنجان جز غذاهایی است که می توان با گوشت مرغ آن را درست کرد و از رب گوجه  در آن برای طعم بهتر و رنگ بهتر غذا به کاربرد.

رب گوجه در فسنجان

طرز تهیه مرغ با رب انار و رب گوجه

یکی از غذاهای پر طرفدار شمالی مرغ ترش است که با رب انار و رب گوجه درست می شود، در این قسمت نیز ما طرز تهیه این غذای خوش مزه را برای شما قرار می دهیم تا بتوانید به راحتی آن را درست کنید و از طعمش لذت ببرید:

  1. باید ابتدا پیاز را در تابه تفت دهید و بعد از کمی سبک شدن آن سیر را اضافه کنید.
  2. مرغی که در مرغ ترش قرار دارد باید به خوبی سرخ و طلایی شود، شما می توانید فلفل سیاه و زردچوبه را در این مرحله به غذای خودتان اضافه کنید.
  3. در این مرحله باید رب انار و گوجه را به مرغها اضافه کنید و بگزاید ترکیب به جوش برسد، بعد از اینکه این ترکیب با یک دیگر چند قول خوردند باید به میزان دو پیمانه به آن آب اضافه کنید.
  4. این ترکیب باید باهم بر روی گاز بمانند تا مرغ به صورت کامل پخته و نرم شود، در فاصله ای که مرغ در حال پخت است شما مقداری گردو را بکوبید اما زیاد له نکنید بلکه به تیکه های کوچک تقسیم کنید و هر مقدرا زعفران را که می خواهید به مرغتان اضافه کنید بسابید و بگذارید دم بکشد، طبعی است که هرچه میزان زعفران بیشتر باشد مرغ شما خوش طعم تر و خوش بو تر می شود بر روی رنگ آن نیز تاثیر مستقیم دارد.
  5. به مرحله پایانی طبخ مرغ می رسیم، در این مرحله شما باید زعفرانی که دم کرید و گردو را به غذای خودتان اضافه کنید به همراه مقداری نمک، نمک در این مرحله اضافه می شود تا جلوی پخت خوب مرغها را نگیرد.

به یک سری نکات باید دقت داشته باشید تا مرغی که درست می کنید خوش طعم تر باشد و سریع تر بپزد، به عنوان مثال حتما از آب جوش برای پخت غذای خودتان استفاده کنید و آب سرد را به آن اضافه نکنید.

دلمه برگ مو با رب انار و رب گوجه

طرفداران این غذای خوش طعم می دانند که در ترکیب مواد میانی دلمه برگ مو از ترکیب رب انار و رب گوجه استفاده می شود تا طعم بسیار خوبی داشته باشد اما شما می توانید این غذا را با هر کدام از این ربها به صورت تکی هم درست کنید اما قطعا ترکیب هر دو آنها می تواند طعم بهتر و رنگ بهتری به غذای شما بدهد.

طرز تهیه ماکارونی با سویا و رب گوجه

امروزه شما در هر کدام از سایت های اینترنتی جست و جو کنید طرز تهیه ماکارونی با سویا و رب گوجه را می بینید زیرا تعداد زیادی از افراد به سمت گیاه خواری رفتند از گوشت در این غذا استفاده نمی کنند.

طرز تهیه ماکارونی با سویا و رب گوجه

تن ماهی و رب گوجه

اگر می خواهید یک غذای سریع و خوش طعم را امتحان کنید پیش نهاد ما به شما تن ماهی و رب گوجه نام دیگر این ترکیب خوراک تن ماهی است که فوق العاده لذیذ خوش طعم خواهد بود.

در ابتدا زمانی که شما نام این ترکیب را می شنوید از نظرتان خیلی ساده جلوه داده شود، اما این ترکیب بسیار مقوی و سرشار از انرژی است به همین دلیل بیشتر افراد به آن غذای ورزشکاری می گویند. به دلیل اینکه تن ماهی که میزان زیادی امگا 3 دارد با رب گوجه فرنگی که از گوجه تهیه شده و دارای ویتامین بالایی است ترکیب می شود، این خوراکی برای بدن شما بسیار مقوی خواهد بود و مصرف آن برای شما روزی پر انرژی را رقم می زند.

هویج پلو با مرغ و رب گوجه

باید توجه داشته باشید که اگر می خواهید در هویج پلو با مرغ از رب گوجه فرنگی استفاده کنید، باید آن را به خوبی تفت دهید و سرخ کنید به همراه ادویه هایی که می خواهید در غذا استفاده کنید، این کار کمک می کند مزه خامی رب و ادیه ها گرفته شود، البته بر روی بهتر ترکیب شدن طعمهای اردویه در غذا نیز تاثیر دارد.

سیب زمینی و رب گوجه

یعضی از غذاها به دلیل استفاده یک نواخت از آنها در روزمره برای ما تکراری و عادی می شوند مانند سیب زمینی سرخ کرده، بهترین راه حل درست کردن آنها با روشهای دیگر است به عنوان مثال شما می توانید رب گوجه را با سیب زمینی سرخ کرده در زمان سرخ شدن تفت بدهید و طعم جدیدی را از این خوراکی خوش طعم اما تکراری تست کنید.

غذا با سیب زمینی و رب گوجه

خیلی از زمانها برای همه ما پیش آمده که بعد از برگشتن از سرکار به دنبال غذاهای ساده بودیم که زود آماده می شوند، معمولا غذاهایی که ترکیب آنها با سیب زمینی و رب گوجه خیلی ساده و خوش طعم هستند که افراد بد غذا نیز این ترکیب را دوست دارند، یکی از این غذاها در قسمت بالایی مقاله به شما معرفی کردیم اما پر مصرف ترین غذایی که از ترکیب این دو محصول به دست آمده استانبولی است.

برنج و رب گوجه

افرادی که به گوشت علاقه ندارند و یا وجترین هستند استانبولی را بدون گوشت میل می کنند که معمولا به صورت عامیانه به آن گوجه پلو گفته می شود که ترکیبی از برنج و رب گوجه یا خود گوجه است.

برنج و رب گوجه

یتیمچه با رب گوجه

یکی از ساده ترین غذاها که همیشه مواد آن در خانه همه وجود دارد یتیمچه است، این غذای بسیار لذیذ از ترکیب بادمجان با رب گوجه و ادویه هایی همچون فلفل، نمک و غیره درست می شود دارای خاصیتهای زیادی نیز هست، البته برخی از افراد این غذا را به همراه گوشت چرخ کرده و یا گوشت تیکه ای درست می کنند که در طعم آن تاثیر خوبی دارد.

جایگزین رب گوجه

انواع متفاوتی از چاشنیها برای غذاهای ایرانی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد اما هیچ کدام از آنها نمی توانند جایگزین رب گوجه باشند، این چاشنی علاوه بر اینکه طعم خوبی دارد دارای خواص بسیار زیادی برای بدن انسان است که این موضوع دلیل اصلی استفاده زا آن در اکثر غذاها است.

جایگزین رب گوجه در غذا

همان طور که در مطالب قبل بیان کردیم هیچ چیزی نمی تواند جایگزین رب گوجه در غذا باشد به همین دلیل بهترین گزینه استفاده از خود این محصول است، برخی از افراد بر روی طبیعی نبودن ربهای صنعتی حساس هستند و به همین دلیل از رب در غذاهای خودشان استفاده نمی کنند اما این کار کاملا اشتباه است زیرا می توانند استفاده از ربهای خانگی را جایگزین رب صنعتی کنند و یا خودشان از پوره گوجه به عنوان رب استفاده کنند تا از طعم آن در غذا لذت ببرند.

خیلی از افراد رو به خرید ربهای خانگی می برند اما در مواردی ممکن است این موضوع برای شما دردسر ساز باشد زیرا شما نمی دانید که افرادی در زمان تهیه این ربها بهداشت را رعایت کردند یا خیر؟ اصلا قبل از درست کردن رب گوجه ها را به خوبی و درست شسته اند؟

به دلیل این مسائل بهتر است یا رب گوجه را خودتان آماده و یا از برندهای معروفی که بهداشت آنها را تایید کرده است رب خریداری کنید، با وجود  همه این موارد برخی از افراد همچنان اسرار بر خریدن ربهای خانگی دارند که پیشنهاد می کنیم حداقل این محصول را از افرادی خریداری کنند که به اصول بهداشتی پایبند هستند و بهداشت را رعایت می کنند.

شما می توانید به روشهای متنوعی رب را خریداری کنید اما ساده ترین راهی که می توانید برای خرید این محصول انتخاب کنید سفارش از سایتهای اینترنتی است، زیرا در این صورت می دانید که خریدتان را از مجموعه معتبری انجام دادید و دیگر نیازی نیست به دنبال فرد و یا برند معتبری باشید برای خرید رب گوجه با کیفیت و سالم، یکی دیگر از ویژگیهای خرید اینترنتی تحویل درب منزل است که برای اکثر افرادی شاغل هستند بسیار کارآمد است.

جایگزین رب گوجه در غذا

رب گوجه با کیفیت را میتوانید از مجموعه ما خریداری کنید، برای ثبت سفارش خودتان و خرید این محصول کافی است فرم مشاوره ابتدای صفحه را کامل کنید تا همکاران ما با شما ارتباط بگیرند. مشاورین ما افرادی متخصص و خبره هستند که به شما کمک می کنند خریدی اصولی و هوشمندانه داشته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما