طرز تهیه رب گوجه خانگی بدون کپک زدن به همراه نکات طلایی

رب گوجه فرنگی یکی از خوشمزه ترین ادویه هایی است که می توانید در خانه درست کنید و از خواص و فواید او لذت ببرید. رب گوجه فرنگی غلیظ به راحتی در خانه در دسترس است.

با استفاده از اصول و نکات خوب قابل تهیه است. رب گوجه فرنگی غلیظ طعم دهنده ای بسیار قوی است که می توانید این محصول را به روش زیر تهیه کرده و محصول مناسبی تهیه کنید.

طرز تهیه رب گوجه خانگی بدون کپک زدن

برای تهیه رب گوجه فرنگی ابتدا باید گوجه فرنگی را به صورت عمده خریداری کنید.

گوجه فرنگی در طول تابستان خریداری می شود و زمان برداشت گوجه فرنگی است. در تابستان بسیار گران هستند بنابراین رب گوجه فرنگی در این فصل موجود است.

گوجه فرنگی ها را در یک جعبه ضخیم و سبک بشویید و گوجه فرنگی های قرمز بزرگ خوب را از نارون جدا کنید, کال و گوجه سبز. برای تهیه طعم و رنگ کامل رب گوجه فرنگی باید از گوجه فرنگی رسیده و قرمز استفاده کنید.

بعد از اینکه گوجه فرنگی های رسیده را تمیز کردید خرد کرده و به قطعات کوچک تقسیم کنید. در بعضی موارد گفته می شود که می توانند رنده شوند اما غلتاندن یا مخلوط کردن مقادیر زیاد گوجه فرنگی بسیار وقت گیر است و می تواند باعث خستگی شما شود. پس راحتتر است که شکستشان دهید.

طرز تهیه رب گوجه خانگی بدون کپک زدن

بعد از خوردن گوجه فرنگی در ظرفی ریخته و روی حرارت نرم اجاق گاز قرار دهید. کمی اب بریزید و بگذارید گوجه فرنگی ها کم کم بپزند. وقتی گوجه فرنگی خوب پخته شد مقداری نمک به او اضافه کنید. حتی می توانید شیره لیمو را اضافه کنید تا از کپک زدن جلوگیری کرده و خوشمزه تر شود.

در این مرحله بهتر است گوجه فرنگی ها را از یک سبد عبور دهید تا پوست گوجه فرنگی و سایر ناخالصی ها کاملا از مایع گوجه فرنگی جدا شود. بعد از برداشتن پوست یک مایع گوجه فرنگی صاف را دوباره روی حرارت نرم قرار داده و هم بزنید تا اب کاملا تبخیر شود و یک رب گوجه فرنگی غلیظ به شما بدهد. بهتر است حرارت زیر رب گوجه فرنگی را خاموش کرده و بگذارید کم خنک شود. بعد از خنک شدن رب گوجه فرنگی را درون لیوان قرار داده و با مقداری روغن مایع بریزید تا هوا نیاید و باعث قالب گیری شود.

درهای شیشه ای را ببندید و در جای خشک و خنک قرار دهید. حتی می توانید این محصول را برای ماندگاری بیشتر در یخچال یا فریزر قرار دهید. روش تهیه رب گوجه فرنگی خانگی از مدتها پیش در ایران رایج بوده است. روند تهیه بسیاری از خانواده ها متفاوت بود.

یکی از روش هایی که خانواده ها برای تهیه رب گوجه فرنگی غلیظ استفاده می کنند یک روش ساده برای انجام این کار است. اما برای کمی غلیظ تر می توانید رب گوجه فرنگی را نیز در ظرفی بریزید و در خورشید قرار دهید. خورشید باعث می شود که رب گوجه فرنگی بخارپز شود بدون اینکه باعث ریزش شود.
طرز تهیه رب گوجه خانگی بدون کپک زدن

طرز تهیه رب گوجه به همراه نکات طلایی

رب گوجه فرنگی غلیظ خواص زیادی دارد.

می توانید مقدار کمی از این خمیر را اضافه کرده و طعم و طعم بسیار خوبی به او بدهید.

حتی اگر مقدار کمی اضافه کنید غذای شما تغییر رنگ می دهد و رنگ بسیار بهتر خواهد شد.

زیرا غلیظ است رب گوجه فرنگی پایین می رود و شما می توانید غذای خود را با مقدار کمی خیلی راحت درست کنید. بهتر است رب گوجه فرنگی را در جای خنک نگه دارید.

با این وجود باید بدانید که نباید از استفاده از قاشق کثیف و چرب در رب گوجه فرنگی خودداری کنید زیرا باعث خراب شدن سریع و کپک زدن می شود.
در سالهای اخیر تهیه رب گوجه فرنگی غلیظ و خانگی برای خانوارها جذابیت بیشتری پیدا کرده است.

طرز تهیه رب گوجه به همراه نکات طلایی

زیرا این خمیر ها بدون هیچ گونه افزودنی تولید می شوند و بسیار ارگانیک و مناسب هستند.

حتی فروشگاه های سطح بالا و زنجیره ای نیز رب گوجه فرنگی خانگی را در قفسه های خود قرار می دهند تا مشتریان بتوانند به راحتی خریداری کنند. رب گوجه فرنگی غلیظ مقرون به صرفه و راحت است.

شما می توانید این محصول را حتی به صورت عمده تهیه کرده و از طریق پورت های اینترنتی سفارش دهید. تهیه این نوع خمیر یکی از انواع مشاغل خانگی است که اشتغال بسیاری از افراد به ویژه خانه داران را فراهم می کند و بهتر است این محصول را برای حمایت از این بخش تهیه کنید.

اما در سالهای اخیر بسیاری از کارخانه ها این نوع خمیر را خریداری کرده و با مارک های مختلف وارد بازار شده اند.

برای خرید این محصول به روشی خارج از شخص کافی است هزینه محصول را در اندازه و حجمی که می خواهید سفارش دهید پرداخت کرده و به راحتی در خانه تحویل دهید.

بسیاری از رستوران ها و اشپزخانه ها نیز رب گوجه فرنگی غلیظ را برای صرفه جویی در مصرف خود ترجیح می دهند بنابراین این محصول را سفارش می دهند.

فروش رب گوجه فرنگی غلیظ نیز صادر می شود.

بسیاری از کشورهای همسایه و کشورهای عربی خلیج فارس این محصول با کیفیت بالا را می خواهند. به ویژه کشورهایی که پتانسیل کشاورزی کمی دارند محصولات مشتق شده از گوجه فرنگی را خریداری می کنند.

فروش انبوه و عمده فروشی این محصول می تواند صادرات بسیار خوبی برای کشور ما باشد.

حتی فروش در داخل و خارج از کشور باعث ایجاد شغل در طیف گسترده ای از بخش ها از تولید گرفته تا توزیع تا عرضه و توزیع می شود که می تواند افراد زیادی را به کار وادارد

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما